Jak pandemia wpłynęła na przedsiębiorców? Eksperci BCC w TOK FM

Tematem niedzielnej, świątecznej audycji „Strefa Szefa” była pandemia i jej wpływ na rynek pracy oraz przedsiębiorców.
Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Gośćmi Marzeny Mazur byli eksperci Business Centre Club – mec. Joanna Torbé, ekspertka ds. prawa pracy i dr Krzysztof Matela, wiceprezes BCC, kanclerz Loży Bydgoskiej.

Prowadząca program w TOK FM pytała ekspertów BCC o raporty dotyczące rynku zatrudniania w czasie pandemii, o to jak powstawały i co było najważniejsze dla ankietowanych i badających.

– Musieliśmy reagować, kiedy pandemia się rozwijała i zbadać zjawiska dotyczące rynku pracy. Chcieliśmy odpowiedzieć na bardzo proste pytanie: Czy przedsiębiorcy zwalniają, a jeśli tak to w jakiej skali i z jakiego powodu? Z drugiej strony, kiedy będą zatrudniać i jakie warunki muszą być spełnione, żeby firmy podnosiły zatrudnienie? Badaliśmy przy okazji też, jaki wpływ pandemia ma na przedsiębiorstwa, jakie firmy ponoszą szkody? – mówił dr Krzysztof Matela. Zaznaczył, że eksperci chcieli mieć całościowy obraz rynku pracy.

Joanna Torbé podkreśliła, że badania i raporty zrealizowano w ramach projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej „Wiedza Edukacja Rozwój”. – One służą nie tylko nam, ale przede wszystkim pracodawcom, żeby wiedzieli, w którą stronę zmierza dotknięty pandemią rynek pracy. My jako przedstawiciele organizacji pracodawców mogli formułować apele do ustawodawcy i zwracać uwagę na pewne zjawiska, oczekiwania pracodawców. To są nasze główne cele – oceniła Joanna Torbé. Ekspertka dodała, że przedsiębiorcy czytając raporty BCC dowiedzą się, w którą stroną zmierza rynek pracy, co będzie ważne, np. przekwalifikowanie się, na co zwracać uwagę w najbliższym czasie.

Cała rozmowa dostępna jest na stronie TOK FM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts